نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خطای پرینت اسپولر the local print spooler service is not running؟ روش دوم

در روش اول و دوم راه حل هایی را برای برطرف کردن خطای پرینت اسپولر بیان کردیم و در ادامه جهت تکمیل مطالب قبلی توسکام قصد داریم به آخرین روش رفع مشکل سرویس Print Spooler یعنی اسکن کردن فایل های سیستمی نیز بپردازیم.

مراحل رفع غیر فعال شدن Print Spooler

گام اول) کامپیوتر را Restart کرده و با حالت Safe Mode ویندوز را بالا می آوریم. این روش شانس موفقت آمیز بودن اسکن را افزایش می دهد.

پرینت اسپولر، رفع مشکل سرویس print spooler، غیر فعال شدن print spooler، متوقف شدن print spooler، فعال سازی print spooler

گام دوم) عبارت Command Prompt را در قسمت جستجوی منوی استارت ویندوز تایپ و سپس بر روی برنامه Command Prompt راست کلیک و گزینه Run as administrative را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده عبارت sfc/scannow را تایپ و کلیک Enter را می زنیم (دقیقا بصورتی که مشاهده می کنید باید تایپ شود). با این کار تمام فایل های سیستمی به حالت پیش فرض بر می گردد که بایستی قبل از شروع به اسکن از کامپیوتر بکاپ بگیرید.

گام چهارم) منتظر بمانید تا اسکن فایل ها کامل شود. اگر پیغام “Windows Resource Protection FoundCorrupt Files and Successfully Repaired Them” ظاهر شد، کامپیوتر را در حالت معمولی Restart  کرده و سپس پرینت بگیرید و اگر پیغام “Windows Resource Protection Found Corrupt Files and Successfully Repaired Them But Was Unable To Fix Some Of Them” ظـاهر شد به گـام بعدی بـروید.

گام پنجم) اگر توسط اسکن مشکل ها شناسایی ولی برای تعمیر رد شدند، نیاز به انجام یکسری کارها توسط شما می باشد که می توانید اطلاعات بیشتر را بصورت زیر پیدا کنید.

این مطلب را از دست ندهید   پیکربندی تنظیمات بیسیم پرینتر سامسونگ

در پنجره Command Prompt عبارت زیر را وارد کنید و سپس کلید Enter را بزنید.

%”[Findstr/C: “[SR

سپس فایل متنی sfcdetails.txt را روی دسکـتاپ پیدا و آنها را باز کنید. در نهـایت گزارش با تاریخ روز را جستجو و سپس نام فایلی که خراب شده را پیدا کنید.

گام ششم) فایلی که در گام قبلی پیدا کـردید را بر روی کـامپیوتر دیگر پیدا کـرده و سپس آن را به کـامپیوتر خود انتقال دهید. همچنین می توانید برای استخراج این فایل از سی دی نصب ویندوز استفاده کنید.

گام هفتم) فایل جدید را بصورت زیر جایگزین فایل خراب کنید.

در پنجره CP عبارت takedown /f را تایپ کرده و با یک فاصله، مسیر دقیق فایل خراب را در ادامه وارد کنید.

مثال: takedown /f C:\windows\system32\oldfiles

سپس دستور زیر را وارد کرده و کلمات داخل پرانتز را با مسیر استفاده شده در بالا جایگزین کنید.

F:Commandicacls<path to corrupt file>/grant administrators

سپس با دستور copy و جایگزین کردن کلمات داخل پرانتزها بترتیب با مسیر فایل های جدید و خراب، فایل جدید را جایگزین فایل خراب کنید.

<copy<path to new file><path to corrupt file

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 10 =