نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

راهکارهای رفع 10 مشکل رایج پرینترهای لیزری سامسونگ

10 مشکل رایج پرینترهای لیزری سامسونگ / در حالی که پرینتر سامسونگ امروزی بهتر از پرینتر سامسونگ دهه 90 یا 2000 هستند، هنوز به اندازه سایر دستگاه های مدرن هوشمند و قابل اعتماد نیستند. موارد زیر برخی از رایج ترین مشکلات پرینتر سامسونگ است که با آن مواجه خواهید شد، و بسیاری از آنها را می توان بدون مشکل زیاد برطرف کرد.

10 مشکل رایج پرینترهای لیزری سامسونگ

 پرینتر سامسونگ آفلاین است

در برخی مواقع، دکمه چاپ را فشار می دهید و پیامی دریافت می کنید که پرینتر سامسونگ در دسترس نیست یا متصل نیست. با فرض اینکه پرینتر سامسونگ قبلاً راه‌اندازی و کار می‌کرد، چندین چیز وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید:

  • بررسی کنید که پرینتر سامسونگ روشن است و نشان می دهد که آماده است و هیچ خطایی نمایش داده نمی شود.
  • مطمئن شوید که اتصال (USB، Wi-Fi یا بلوتوث) کار می کند.
  • در صورت امکان از رایانه دیگری پرینت بگیرید تا مشخص شود مشکل از رایانه یا پرینتر سامسونگ است.
  • هم پرینتر سامسونگ و هم دستگاهی را که می‌خواهید از آن چاپ کنید، راه‌اندازی مجدد کنید.
  • نرم افزار و درایورهای پرینتر سامسونگ را حذف و سپس دوباره نصب کنید.

 چاپ وای فای کند است

پرینتر سامسونگ Wi-Fi مشترک این روزها بسیار محبوب هستند زیرا به این معنی است که شما فقط به یک پرینتر سامسونگ در خانه نیاز دارید. با این حال، اگر سیگنال Wi-Fi مشکل داشته باشد، ممکن است با وضعیتی مواجه شوید که پرینتر سامسونگ Wi-Fi شما زمان زیادی طول می کشد تا شروع به کار کند یا حتی در اواسط چاپ مکث می کند و منتظر می ماند تا بافر خود دوباره پر شود.

 گیر کردن کاغذ

زمانی اتفاق می‌افتد که پرینتر سامسونگ گزارش می‌دهد که کاغذ گیر کرده است، اما پس از بررسی، نمی‌توانید یکی را پیدا کنید.

این مطلب را از دست ندهید   صفر تا صد تعویض و نصب کارتریج پرینتر سامسونگ

در حالی که یک تکنسین می‌تواند برخی از دلایل گیر کردن کاغذ را برطرف کند، رایج‌ترین دلیل آن، تکه‌های ریز کاغذ یا سایر زباله‌های گیر کرده بین غلتک‌ها است.

پرینتر سامسونگ خود را طبق دفترچه راهنما باز کنید و بررسی کنید که چیزی در غلتک های چاپی که ممکن است از دست داده باشید وجود نداشته باشد. در صورت امکان، غلتک های کاغذ را به آرامی بغلتانید تا ببینید که آیا آنها آزادانه حرکت می کنند یا چیزی از بین می رود.

پرینتر سامسونگ را خاموش و دوباره روشن کنید یا ببینید اگر پرینتر سامسونگ این عملکرد را دارد، تنظیم مجدد کارخانه کمک می کند. یک “بازنشانی کارخانه” استاندارد پرینتر سامسونگ معمولاً شامل بیرون کشیدن سیم برق به مدت 30 ثانیه و دوباره قرار دادن آن است.

 متن نامناسب یا عجیب و غریب

این مشکل مخصوص پرینتر سامسونگ جوهرافشان است. بسیاری از پرینتر سامسونگ جوهرافشان مدرن هد چاپ دائمی ندارند. درعوض، هر بار که کارتریج های جدیدی قرار می دهید، هدهای چاپ را نیز تعویض می کنید. در حالی که این بدان معنی است که شما همیشه با نازل های تمیز شروع می کنید، به این معنی است که باید هدهای چاپ را کالیبره کنید.

ابزار پرینتر سامسونگ خود را برای عملکرد همترازی هد بررسی کنید. برخی از پرینتر سامسونگها می‌توانند این کار را به‌طور خودکار انجام دهند، در حالی که برخی دیگر نموداری را چاپ می‌کنند و سپس از شما می‌خواهند که انتخاب کنید کدام تنظیم متن بهترین به نظر می‌رسد. حتی اگر زمانی که کارتریج‌های فعلی‌تان را برای اولین بار وارد کرده‌اید، هم‌ترازی را انجام داده باشید، ممکن است به مرور زمان به هم نخورند، بنابراین ارزش یک ضربه را دارد.

پرینتر سامسونگ می گوید کارتریج های جدید خالی هستند

هنگامی که کارتریج های جدیدی را در پرینتر سامسونگ خود قرار می دهید، معمولاً به طور خودکار تشخیص می دهد که شما این کار را انجام داده اید و جوهر سنج را بازنشانی می کند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که کارتریج های جدیدی را با استفاده از نرم افزار کاربردی پرینتر سامسونگ نصب کنید. پرینتر سامسونگ مختلف ممکن است از روش‌های خاص متفاوتی برای اندازه‌گیری میزان مصرف جوهر یا تشخیص سطح آن استفاده کنند، اما اگر پرینتر سامسونگ شما به‌طور ناگهانی گفت که مخزن‌های آن خالی است در حالی که می‌دانید خالی است، با کشیدن سیم برق شروع کنید، 30 ثانیه منتظر بمانید و سپس آن را بچرخانید. پرینتر سامسونگ دوباره روشن است. از طرف دیگر، نرم افزار کاربردی پرینتر سامسونگ خود را بررسی کنید تا ببینید آیا لغو دستی وجود ندارد.

این مطلب را از دست ندهید   مشکلات پرینت اسپولر

 چاپ ها خطی، خیس یا فقط زشت هستند

با فرض اینکه از کارتریج ها و هدهای جوهر شخص ثالث استفاده نمی کنید، پرینت های رگه دار یا مرطوب معمولاً نشانه این است که از کاغذ مناسب برای حالت چاپی که انتخاب کرده اید استفاده نمی کنید. به عنوان مثال، اگر پرینتر سامسونگ فکر می‌کند که از کاغذ عکس استفاده می‌کنید، اما کاغذ دستگاه کپی قدیمی ساده در سینی دارید، مقدار نامناسبی از جوهر استفاده می‌کند و باعث به هم ریختگی می‌شود. مطمئناً پاسخ این است که مطمئن شوید نوع کاغذ و تنظیمات چاپ شما مطابقت دارند!

رنگ های چاپی متفاوت از روی صفحه به نظر می رسند

علم رنگ پیچیده است، و اینکه پرینت شما شبیه پیش نمایش روی صفحه نمایش شما باشد، بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که تصور می کنید. ناشران حرفه‌ای چاپ از صفحه نمایش‌های کالیبره‌شده و دقیق رنگی استفاده می‌کنند که با فضای رنگی مشابه پرینتر سامسونگ مطابقت دارد. این تضمین می کند که آنچه طراح بر روی صفحه می بیند مانند چاپ نهایی خواهد بود.

گرفتن یک چاپ رنگی برای مطابقت با پیش نمایش روی صفحه برای اکثر کاربران خانگی یک هدف واقعی نیست. با این حال، می توانید تلاش کنید تا بازی نزدیک تری داشته باشید. اول از همه، سعی کنید پیش نمایش کار را روی دستگاه یا صفحه ای که در کارخانه کالیبره شده است، مشاهده کنید. صفحه نمایش ترجیحاً باید حدود 99 درصد از فضای رنگی sRGB را بازتولید کند. همچنین ممکن است بخواهید یک کالیبراسیون دستی برای تنظیم بیشتر صفحه نمایش خود انجام دهید یا آن را به تنظیمات از پیش تعیین شده دقیق کارخانه برگردانید.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل عدم چاپ اسناد توسط کامپیوتر

 وقتی چاپ می کنید، هیچ اتفاقی نمی افتد یا یک PDF باز می شود

این یکی ممکن است افراد زیادی را غافلگیر کند، اما دریافت یک PDF دیجیتال از چاپ شما به جای کپی کاغذی به دلیل احمقانه‌ای اتفاق می‌افتد و رفع آن آسان است.

همه اینها به وجود پرینتر سامسونگ مجازی برمی گردد. برای سیستم عامل شما، آنها دقیقاً شبیه یک پرینتر سامسونگ واقعی هستند. در ویندوز، یک پرینتر سامسونگ مجازی به نام «Microsoft Print to PDF» وجود دارد و به احتمال زیاد درخواست چاپ را به جای پرینتر سامسونگ واقعی برای آن پرینتر سامسونگ ارسال کرده اید.

دوبار بررسی کنید که پرینتر سامسونگ درست را در پنجره پیش نمایش چاپ انتخاب کرده اید. ممکن است این اتفاق افتاده باشد که پرینتر سامسونگ واقعی شما به دلایلی آفلاین شود و “پرینتر سامسونگ” موجود بعدی به بالای صف منتقل شود که اتفاقاً یک پرینتر سامسونگ مجازی بود.

پیشنهاد مطالعه: نحوه اتصال پرینتر سامسونگ بی سیم در ویندوز 10

تعمیر پرینتر سامسونگ

4/5 (1 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 1 =