نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

گیر کردن کاغذ داخل دستگاه پرینتر

گیر کردن کاغذ در پرینتر یکی از رایج ترین مشکلات چاپگرها است. صرف نظر از اینکه چاپگر شما چه جوهر افشان، حرارتی یا لیزری باشد. بخشی از دلیل این امر وجود دلایل متعدد برای گرفتگی کاغذ چاپگر است. وجود این مشکل در پرینتر شما، بستگی به عوامل مختلفی دارد. که تعیین علت آن باید توسط یک شخص متخصص امر صورت گیرد، چرا که تشخیص اشتباه باعث برآورد هزینه های اضافی برای دستگاه شما خواهد شد.

علت گیر کردن کاغذ داخل دستگاه پرینتر

حال ابتدا به دلایل اتفاق این مشکل و بررسی راه های پیشگیری یا در صورت اتفاق به برطرف کردن آن می پردازیم.

سازگار نبودن تنظیمات پرینتر با کاغذ

شما باید قبل از اقدام به پرینت برگه باید ابتدا تنظیمات آن را بررسی کنید. به طور مثال اگر شما متنی را می خواهید بر روی برگه A4 پرینت کنید. باید بر روی سینی دستگاه پرینتر برگه A4 قرار داشته باشد نه برگه A5 که باعث گیر کردن کاغذ داخل دستگاه پرینتر میشود.

کاغذ باید چروکیدگی نداشته باشد تا از گیر کردن کاغذ جلوگیری شود

مطمئن شوید که کاغذی را که به عنوان پرینت انتخاب می کنید به طور فیزیکی سالم باشد. به طور مثال چروگیدگی یا تا خوردگی کاغذ باعث گیر کردن کاغذ در درون دستگاه می شود، که می تواند به خود دستگاه هم آسیب برساند. کاغذ مورد استفاده برای پرینت منگنه دار یا گیره دار نباشد. بستگی به نوع چاپ، از کاغذی با کیفیت استاندارد استفاده کنید که در طی چاپ جوهر را جذب کند.

این مطلب را از دست ندهید   تغییر پرینتر به صورت آنلاین

خرابی پیکاب دستگاه پرینتر هنگام گیر کردن کاغذ

پیکاب پرینتر همان کاغذ کش پرینتر است یکی از قطعات بسیار مهم دستگاه، که از سه بخش ورودی، میانی و خارجی ساخته شده است. که بخش ورودی پیکاب باعث کشاندن کاغذ به داخل دستگاه می شود. بخش میانی نگه داشتن کاغذ برای عملیات چاپ دستگاه و بخش خروجی، باعث انتقال کاغذ بر روی سینی دستگاه میشود که نشان دهنده عملیات پرینت کامل است. لذا بررسی کارکرد صحیح آن مهم بوده و خرابی آن موجب شده که دیگر کاغذ بیرون نیاید و دستگاه شروع به اخطار گیر کردن کاغذ داخل دستگاه را می دهد.

آسیب های فنی موجود در قطعات دستگاه

اگر کاغذ شما وزن جنس و به طور فیزیکی سالم بود شاید ایرادی در قطعات دستگاه باشد. که باید از سلامتی آن اطلاع داشته باشید. به طور مثال وضعیت سنسور های تشخیص کاغذ را چک کنید. همچنین غلتک پیکاب را مطمئن شوید که، سالم کار میکند و ایرادی در جابجایی کاغذ در حین پرینت نداشته باشد. اگر اشکال گیر کردن کاغذ داخل دستگاه پرینتر بصری نبود، به احتمال خیلی زیاد مشکل در داخل دستگاه باشد.

روشهای خروج کاغذ گیر کرده داخل پرینتر

قطعاتی که باعث به وجود آمدن این مشکل میشد در این جا بررسی شد منتها بررسی درستی سایر قطعات پرینتر که از دید یک متخخص کار برای حل مشکل بسیار مهم و کارگشا است. بخش فنی توسکام آماده مشاوره رایگان به شما هموطنان گرامی است. جهت ارتباط با ما از طریق شماره های زیر  تماس بگیرید.

گام اول کلیک دکمه پاور یا باز کردن درب های پرینتر

برای شروع کار ابتدا دکمه پاور دستگاه کلیک کنید. اگر کاغذ بیشتر مچاله شد و بیرون آمدن آن سخت شد. بهتر است کار را متوقف کنید و دستگاه را خاموش کرده حال درب اصلی پرینتر خود را باز کنید. کارتریج پرینتر ار خارج و کاغذ گیر کرده داخل دستگاه را بیرون بکشید. برای پیدا کردن درب یا درب های اصلی دستگاه پرینتر خود می توانید از طریق دفترچه راهنما پرینتر خود کمک بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیر adf پرینتر چندکاره سامسونگ

گام دوم شروع به بیرون کشیدن کاغذ گیر کرده در دستگاه

بعد از پیدا کردن کاغذ داخل دستگاه با توجه به موقعیت آن اقدام به خروج آن کنید، به طوری که با دو دست کاغذ را از خروجی پرینتر به آرامی بیرون بکشید. می تونید از ابزاری مثل پنس و گیره برای بیرون کشیدن کاغذ استفاده کنید. تنها راه خروجی کاغذ مچاله شده، خروجی پرینتر است و اقدام به خروج کاغذ از قسمت های دیگر پرینتر نکنید، چرا که باعث آسیب رسیدن به قطعات موجود در داخل دستگاه نکند.

گام سوم ریست کردن دستگاه پرینتر

بعد از آن که مطمئن شدید که در داخل دستگاه پرینتر کاغذ یا تکه هایی از کاغذ وجود ندارد، دستگاه خود را با یک مرتبه کلیک بر دکمه پاور مجددا روشن کرده و اقدام به یک پرینت آزمایشی جهت اطمینان از  سالم بودن دستگاه بکنید. اگر به هر دلیلی این مشکل مجددا اتفاق گام یک را تکرار کنید و دستگاه خود را جهت بررسی ایرادات فنی موجود به یک متخصص امر نشان بدهید.

پرینتر سامسونگ fh ۴۶۲۳ و HN ۴۶۵۵

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سه =