نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

پرینتر لیزری و بکارگیری فاکتورهایی برای بهبود کیفیت یا افزایش رنگ چاپ

فاکـتورهـای مختلفی در بهبود کیفیت چاپ پرینتر لیزری تاثیر دارد که اصلی ترین آنها شامل کیفیت تصویر اصلی، تنظیمات رزولوشن چاپ، چگالی رنگ، کیفیت کاغذ، سرعت چاپ، میزان گرما و رطوبت می باشد. در این نوشته از توسکام با شما هستیم با بیان کارهای مختلفی که کیفیت چاپ اسناد و تصاویر را بطور قابل ملاحظه ای بهبود می دهد.

۱) تمیز نگهداشتن و سرویس کـردن پرینتر بطور منظم برای محافظت قطعات دستگاه از گرد و غبار زیرا تجمع ذرات کوچک در کارتریج ها و سایر قطعات پرینتر لیزری می تواند در کیفیت چاپ بطور قابل ملاحظه ای تاثیر داشته باشد.

۲) با توجه به اینکه کارتریج ها به راحتی معیوب می شوند، بهتر است که همیشه یک کارتریج یدکی در بسته بندی اصلی داشته باشید و از آن در فضایی تمیز و مطمعن نگهداری کنید. همچنین در صورت اتمام تونر اورجینال، برای شارژ مجدد به مراکز شارژ کارتریجی مراجعه کنید که از تونر پرینتر باکیفیت استفاده می کنند.

۳) از فایل هـای گـرافیکی (تصاویر) برای چاپ توسط پرینتر لیزری استفـاده کنید که بالاترین رزولـوشن ممکن را دارد و از تصاویری که حجم آنها کاهش یافته است حتما اجتناب کنید زیرا بالا بودن dpi فایل اصلی می تواند در بهبود کیفیت چاپ بسیار تاثیر داشته باشد.

۴) پرینتر لـیـزری را از قسمت تنظیمات بر روی بالاترین رزولوشن ممکن (مقدار dpi) قرار دهید. مقدار dpi در محدوده ۷۲ تا ۲۴۰۰ می باشد که برای یک کیفیت مطلوب حداقل باید بر روی ۳۰۰ تنظیم شود.

این مطلب را از دست ندهید   خشک شدن هد پرینترهای جوهر افشان

۵) باتوجه به اینکه چاپگرهـای لیزری برای نوع خاصی از کاغذهـای پرینتر کالیبره شده اند بنابراین باید از کاغذهای با کیفیت و با میزان ضخامت پیشنهاد شده توسط تولید کننده چاپگر استفاده کرد زیرا استفاده از کاغذهای خارج از استاندارد پرینتر مورد نظر می تواند بر اشباع رنگ و نتیجه کاهش کیفیت چاپ تاثیر بگذارد.

۶) سرعت چـاپ یک پرینتر لیزری بطـور معمول در محدوده ۵ تا ۲۰ کـاغذ در دقیقه می باشد ولی زمـانیکه با اشباع رنگ خیلی زیاد مواجه هستید باید سرعت چاپ را بالا ببرید و در صورتیکه تصاویر و استاد تحت اشباع یا محو شده بنظر نمی رسند، می توانید کمی سرعت چاپ را پایین بیاورید.

۷) باتوجه به اینکه فشار حرارت و رطوبت بیش از حد می تواند بهبود کیفیت چاپ تصاویر و اسناد را کاهش دهد بنابراین باید از قرار دادن یک پرینتر لیزری در کنار کیس هـای کـامپیوتر قدیمی، مانیتورهای CRT و وسیله هـای دیگر که ممکن است حرارت را انتقال دهند، اجتناب کنید. همچنین از قرار دادن پرینتر در یک مکان خنک و خشک و بدور از منابع دیگر رطوبت مطمعن شوید.

۸) از آخرین ورژن های درایور برای نصب چاپگر لیزری بر روی سیستم استفاده کنید و از درایورها یا آپدیت های فریم ورک قدیمی استفاده نکنید و آنها را از سایت تولید کننده پرینتر ویا سایت های معتبر دیگر دریافت کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =