نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

معایب پرینترهای جوهر افشان در مقابل مزایایی که دارا هستند

در سال های اخیر به منظور پرینت زیباتر تصاویر، استفاده از پرینترهای جوهر افشان بسیار محبوب شده است. البته باید در نظر داشته باشید که مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان را هرگز نباید در هنگام خرید این محصول فراموش نمود. زیرا این نوع از پرینترها به منظور اهداف خاصی طراحی شده اند و استفاده از آنها، به منظور کارهای عمومی مناسب نمی باشد.

در اصل دو نوع پرینتر جوهر افشان وجود دارد که شامل انواع حرارتی و فیزوالکتریک می باشد. این نوع پرینترها می توانند به خوبی رنگ را بر روی برگه ها پخش کنند و از این روش می توانند به خوبی زیباترین تصاویر را خلق کنند. البته ناگفته نماند مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان بسیار زیاد است و به منظور بررسی آنها از جنبه های مختلف باید بخش های مختلفی مورد بررسی قرار بگیرد، از نحوه کارکرد گرفته تا میزان هزینه لازم برای چاپ مجدد را نیز باید در این بخش در نظر گرفت.

انواع مختلف پرینترهای جوهر افشان

مدل های بسیاری بسته به نوع شرکت طراح، در زمینه تولید پرینترهای جوهر افشان ایجاد شده است، شرکت های بزرگ همیشه به منظور صرفه جویی در مصرف رنگ، در حال ایجاد بهینه سازی های مختلفی بر روی دستگاه های خود هستند.

الف) پرینترهای جوهرافشان حرارتی

وجود مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان در هر مدل از این نوع پرینترها متفاوت است. این نوع پرینترهای جوهر افشان به منظور پخش کردن رنگ بر روی کاغذ از حرارت استفاده می کنند و از افشانک ها به منظور ایجاد کردن نقطه های مورد نیاز بر روی کاغذ استفاده می کنند که به منظور ایجاد شدن رنگ پایدارتر بر روی کاغذ جریان الکترونیکی از بین این افشانک ها عبور کرده و همین موضوع باعث تولید گرما می شود و بعد از تولید گرمای لازم، رنگ مورد نظر تبخیر شده و با فشار بسیار زیادی بر روی کاغذ پاشیده می شود و باعث پرینت می شود.

این مطلب را از دست ندهید   کیفیت رنگ چاپ با پرینتر لیزری

ب) پرینترهای جوهرافشان فیزو الکتریک

اگر به دنبال خرید یک پرینت بزرگ صنعتی هستید و یا می خواهید به صورت تمام وقت از پرینترهای جوهر افشان استفاده کنید، پرینترهای فیزو الکتریک به عنوان بهترین برند شناخته می شوند. این نوع پرینترها به جای حرارت از یک ماده فیزو الکتریک در بین رنگ های خود استفاده می کنند. این ماده با ایجاد کردن بار الکترونیکی در مواد جامد، باعث تغییر شکل رنگ می شود و با ایجاد کردن فشار ناگهانی باعث می شود که رنگ بر روی کاغذ پخش شود.

بررسی مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان

به صورت جامع، بخش های بسیاری برای مقایسه و بررسی پرینترهای جوهر افشان وجود دارد و حتی می توان این نوع پرینترها را با انواع دیگری از پرینترها همانند پرینترهای لیزری نیز مقایسه کرد، اما دلایلی که باعث می شود تا مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان شناخته شود را می توانید در ادامه مقاله مطالعه کنید.

۱) سرعت پایین

یکی از مواردی که می توان به صورت جدی در زمینه مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان مانور داد، بررسی سرعت این نوع پرینترها می باشد. مشکل اصلی پرینترهای جوهر افشان به دلیل طولانی بودن روند تولید فشار لازم، جهت پخش رنگ، نسبت به پرینترهای دیگر بسیار زمان بر تر خواهد بود و می توان گفت که استفاده از این نوع پرینتر برای بخش هایی که نیازمند سرعت بسیار بالایی می باشند، اصلا مناسب نمی باشد و باید از پرینترهای لیزری در آنها استفاده شود. سرعت پرینت کند این نوع پرینتر، می توانید باعث افزایش کیفیت بالای چاپ نهایی شود و همین مزیت اصلی پرینترهای جوهر افشان است.

۲) همه کار بودن

یکی از مواردی که همیشه در مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان به آن اشاره می شود و دلیل اصلی کاربردی بودن آن است، توانایی چاپ این نوع پرینتر بر روی انواع ابزارها می باشد. به وسیله پرینترهای جوهر افشان می توانید با خیالی آسوده بر روی هر سطحی، حتی پارچه ها و یا سی دی های مختلف نیز چاپ های باکیفیت را به وجود آورید و از آنها برای کارهای خود استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید   روش کار پرینترهای جوهرافشان   (بخش اول)

۳) قیمت پایین کارتریج جوهری

اگر می خواهید یک استفاده مناسب از این نوع پرینترها داشته باشید، می توانید با خیالی آسوده، کارتریج جوهر افشان را چند دفعه شارژ کنید (که به عنوان کارتریج قابل شارژ جوهر افشان شناخته می شوند) و یا آنها را به صورت لیتری درآورید. در این روش شما دیگر همانند پرینترهای لیزری، نیازمند خرید کامل کارتریج ها نیستید و می توانید با صرف هزینه بسیار کمتری نسبت به مدل های لیزری، از این ابزار به صورت مجدد استفاده کنید. مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان بسیار زیاد است، اما این مزیت باعث می شود تا هزینه تولید بسیار کمتر باشد و در کنار آن کیفیت بالایی نیز داشته باشد.

۴) هزینه خرید اولیه پایین

با بررسی مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان می توانید به کاهش هزینه اولیه کاملا محسوس این نوع پرینترها پی ببرید، به دلیل مایع بودن، کارتریج های اصلی این نوع پرینترها، هزینه اولیه خرید این محصول بسیار پایین تر مدل های لیزری می باشد و می تواند برای افرادی که توانایی خرید بسیار بالایی ندارند، کاملا مناسب باشد. این ویژگی باعث می شود تا بتوانید به راحتی این ابزار را برای کارهای خود خریداری کنید و از آن لذت ببرید.

۵) نامناسب بودن برای چاپ های طولانی

به دلیل تولید گرما به منظور تبخیر و ایجاد فشار، برای چاپ برگه ها، می توان گفت در صورت استفاده زیاد از این نوع پرینترها، مشکلات زیادی برای آن به وجود می آید. تاکنون مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان را مشاهده کرده اید، اما این مورد بسیار خطرناک است و میتواند تا حدود زیادی عمر دستگاه شما را کاهش دهد، همچنین با استفاده بیش از حد از دستگاه، احتمال خرابی در پخش رنگ ها نیز وجود دارد که برای تعمیر آن، باید هد این نوع پرینترها را مجدد تمیز کنید، که این موضوع به معنی از بین رفتن مقدار زیادی از رنگ جوهرها شما خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید   پیکربندی وایرلس پرینتر

۶) اندازه کوچکتر و نگهداری راحت تر

استفاده از این نوع پرینترها، حتی در ابعاد بزرگ هم می تواند ساده تر باشد، پرینترهای لیزری غالبا بزرگتر هستند و به منظور استفاده نیازمند شروع اولیه می باشند و همین موضوع می تواند تا حدودی بر روی عملکرد این دستگاه اثر بگذارد. اما پرینترهای جوهر افشان دارای اندازه بسیار کمتری هستند و می توانند باعث شوند که به راحتی مورد استفاده قرار بگیرند، حتی این نوع پرینترها بعد از شروع به کار کردن نیز، نیازمند تنظیمات خاصی نمی باشند و می توانند با سرعت بیشتری کار خود را آغاز کنند. در مدل های صنعتی نیز این دستگاه ها می توانند بهتر عمل کنند و با سرعت بیشتری راه اندازی شوند.

باید گفت که مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان بسیار زیاد و گسترده است و بسته به نوع دید و مقایسه می توانند دسته بندی شوند، در کل عملکرد این نوع پرینترها امروزه بسیار جذاب شده است و به دلیل خلق تصاویر زیبا و بسیار باکیفیت و البته هزینه های پایین تر، بسیار کاربردی تر می باشند. البته نباید از معایب پرینترهای جوهر افشان نیز چشم پوشی کرد و اگر به دنبال استفاده طولانی و بسیار زیاد در بازه های زمانی مختلف هستید، این نوع پرینترها می توانند مشکلات زیادی را برای شما فراهم کنند و باعث کندی عملکرد شما شوند.

مقایسه پرینترهای سامسونگ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 1 =