نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فرآیند cleaning page و بروز مشکلات در پرینتر سامسونگ

cleaning page فرآیندی می باشد، که کمک به پاک کردن داخل چاپگر کرده و معمولا توسط ورق شفاف یا مقیاس کاغذ کپی (18 تا 24 پوند) با سطح صاف می باشد. چاپگر باید بیکار بوده و باید قبل از پردازش صفحه تمیز کاری، نور موجود باشد. زمان انتظار برای پردازش cleaning page متفاوت بوده و در مدت زمات بین 2 دقیقه تا 5 دقیقه، تکمیل خواهد شد.

مشکل چاپ خاکستری یا پس زمینه خاکستری

اگر چاپگر به تولید یک صفحه از متن خاکستری به جای سیاه بپردازد، ممکن است دلیل آن مربوط به تنظیمات تراکم چاپ یا گیرنده نور باشد، بسیاری از پرینترهای لیزری، کنترل تراکم چاپ دارند، که به کاربران این اجازه را داده، تا به دستکاری جوهر افشان چاپی پرداخته و به افزایش تراکم چاپ برای رنگ عمیق تر و سیاه تر بپردازند.

احتمال دارد، گیرنده نور عامل اصلی ایراد بوده، چرا که با گذشت زمان، گیرنده نور فرسوده شده و کمتر شارژ را نگه داشته و در نهایت تونر کمتری را از توسعه دهنده به صفحه منتقل می کند، در نتیجه چاپ خاکستری می شود. احتمال زیاد وجود دارد، که افزایش تنظیم تراکم به برطرف کردن مشکل کمک می کند، اما در نهایت، باید گیرنده نور را جایگزین کرد. بالا بودن بیش از حد تراکم چاپ، بخاطر مقدارزیاد تونر پس زمینه خاکستری را تولید می کند. برای پیدا کردن بهترین تنظیمات، باید به تدریج به تنظیم تراکم چاپ بپردازید.

مشکل قرارگیری نقاط در فواصل منظم و بزرگ

اگر نقاطی در صفحه چاپ شده، در فواصل بزرگ قرارگرفته باشند، روی سطح گیرنده نور، احتمال سوراخ، خراشیدگی، تو رفتگی یا سایر آسیب ها وجود داشته و اگر این قطعه چاپگر را می توانید بردارید، این کار را انجام داده و به بررسی آن بپردازید، تا وجود نقص را تشخیص داده، اگر نقص وجود داشت، باید به طور کامل این واحد جایگزین شود. اگر گیرنده نوری را نمی توانید بردارید، باید از متخصصان برای بازرسی دستگاه کمک بخواهید.

این مطلب را از دست ندهید   نصب درایور پرینتر سامسونگ

مشکل نقاط در فواصل منظم و کوچک

نحوه ایجاد لکه ها در صفحه چاپ شده، دلیل ایجاد آنها را تعیین می کند و اهمیت آن در پیدا کردن راه حل ممکن مهم می باشد. نقاطی که در فواصل نزدیک رخ می دهند، امکان دارد، به وسیله تونر انباشته شده بر روی فیوزر باشند.

برای خنک کردن فیوزر، باید حداقل 15 دقیقه دستگاه را خاموش کرده، فیوزر بسیار داغ می باشد، بنابراین احتیاط کرده و مطمئن شوید، که به درستی خنک شده، به بررسی پد تمیزکننده فیوزر برای رسوبات تونر پرداخته و در صورت لزوم به جایگزینی پد تمیزکننده، پردازید. متاسفانه، معمولا خودتان قادر به بررسی فیوزر نبوده و باید با مهندسین جهت بازرسی دستگاه تماسی داشته باشید.

مشکل جدا شدن تصاویر گرافیکی

اگر قصد چاپ نمودن یک تصویر را داشته، اما به دو صفحه تقسیم شده، احتمالا دلیل آن کمبود حافظه برای پردازش صفحه می باشد. حافظه بیشتری برای چاپ صفحات پیچیده تر و گرافیک های بزرگ، نیاز می باشد، اگر مشکل ادامه داشت، در صورتی که چاپگر حافظه اضافی ندارد، به افزودن حافظه اضافی پرداخته، بعد از آن به چاپ یک صفحه وضعیت (status sheet) بپردازید، که این صفحه نشان دهنده آن است، که چقدر حافظه نصب شده، اگر خطاهای حافظه دیده می شود، این مسئله می تواند یک مسئله قالب بندی بوده، بنابراین مطمئن شوید، که چیزی که چاپ کردید، برای یک صفحه قالب بندی شده، می باشد. قبل از چاپ نمودن، به بررسی دکمه پیش نمایش چاپ پرداخته تا ببینید چند صفحه می باشد.

مشکل متن جدا شده خطایی مشابه گرافیک جدا شده می باشد

ممکن است در برنامه نرم افزاری که متن را می فرستد خطای نصب وجود داشته باشد. بنابر این باید اطمینان حاصل نمایید، که تنظیم برنامه به اندازه طول صفحه، حاشیه ها و اندازه فونت انجام شده باشد، متن جدا شده معمولا توسط چاپگر ایجاد نشده، بنابراین خطای نصب را در کامپیوتر و برنامه هایی که از آن برای چاپ استفاده می کنید جستجو کنید.

این مطلب را از دست ندهید    معرفی اسپولر هنگام چاپ

خطای چاپ دو طرفه چیست؟

چاپ دوبلکس، در بسیاری از چاپگرهای چند منظوره، گزینه ای می باشد، که این نوع چاپ به کاربران اجازه می دهد تا به چاپ در هر دو طرف کاغذ بپردازند. خطاهای رایج بسیاری در این امر دخیل می باشد، که می تواند به مشکل چاپ دو طرفه منجر شود. یکی از معروف ترین مشکلات این است که صفحات چاپ شده به وسط و در پشت کاغذ می باشند، راه حل این مشکل آن است که به انتخاب چشم انداز یا پرتره پرداخته، که گزینه عمودی را تولید کرده، که شما باید کار چاپ را به جهت درستی تغییر دهید. یکی دیگر از مشکلاتی که آزار دهنده می باشد، این است که پس از چاپ، باید صفحات را مرتب نمایید، باید برای صفحات چاپ در معکوس، در جعبه تنظیمات پیشرفته، گزینه ای موجود باشد، که فقط پس از پایان یافتن چاپ، باید این صفحات را انتخاب نمایید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =