نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چطور مشکل سایه انداختن پرینتر را حل کنیم؟

سایه یا خط انداختن پرینتر، دلایل و راهکارها، سایه انداختن پرینتر به این معناست که شما از نمونه خروجی چاپ، سایه هایی را بر روی آن مشاهده می کنید که از کیفیت چاپ می کاهد. می توان به تفسیری دیگر سایه انداختن، یعنی مشاهده خطوط یا تصاویر تکراری با روشنایی کمتر زیر خطوط و تصاویر اصلی، به طوری که در بین خطوط و تصاویر تکراری پنهان می شود.

وجود لکه های سیاه یا رنگی بر روی برگ کاغذ بعد از پرینت نشان دهنده این مشکل هم می باشد. تفاوت این لکه ها با سایه های موجود در نسخه پرینت گرفته شده، از ایرادات قطعات داخلی پرینتر ناشی می شود.

دلایل سایه انداختن (خط انداختن) پرینتر برروی کاغذ چیست؟

مهم ترین دلیل سایه انداختن دستگاه بر روی کاغد هنگام عملیات چاپ، ایرادات فنی کارتریج می باشد. چاپ تکراری متن و تصویر بر روی کاغذ نشان از خرابی فوم رول کارتریج می دهد. وجود لکه های پراکنده روی کاغذ را نمی توان به خرابی کارتریج نسبت داد چرا که این لکه ها ناشی از آن است که تونر یا جوهر چاپ شما کیفیت استاندارد را ندارد. کاغذ مورد استفاده باید به درستی جوهر را جذب خود کند به اصطلاحی جوهر به درستی برروی آن بنشیند.

برای حل این مشکل بهتر است که، روش های زیر را انجام داد:

ابتدا دستگاه را خاموش کنید، درب پرینتر را باز کنید، کمربند انتقال پرینتر را بررسی کنید. این کمربند شامل غلتک، تسمه،قطعه فیلم و … می باشد. حال با دستکش لاتکس، ماده خارجی یا گرد و خاکی بر روی آن نشسته است. آن را با یک پارچه نرم بدون پرز (در صورت دسترسی سخت با برس) که به یک مایع تمییز کننده مثل الکل (الکل ایزوپروپیل) با درصد خلوص نه چندان بالا آغشته کنید. و اقدام به تمییز کردن  کنید.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش نصب درایور پرینتر در ویندوز و مک

کارتریج دستگاه را بررسی کنید، بهتر است که فوم رول خود کارتریج را هم تمیز کنید. کثیفی های موجود در کمربند انتقال صفحه باعث ایجاد لکه خواهند شد. این کثیفی ها می تواند تونر پخش شده بر روی قطعه فیلم یا گرد و خاک باشد. اگر با هریک از موارد زیر روبرو شدید آن هار تمیز کنید.

وجود لکه های ثابت در هر برگ صفحه از چاپ، نشانه ایی دیگر از کثیفی است که نیاز به تمیر کردن دارد. معمولا این دست از لکه ها به علت کثیفی موجود در درام و یا غلتک می باشد. که تونر هنگام عبور از فیوز، بر روی برگ صفحه بپاشد. وجود این لکه ها هر چند غیر ثابت در هر بار پرینت هم می توان به درام نسبت داد. بهتر است که با دستمال بدون پرز و نرم به همراه دستکش پوشیده شده، اقدام به تمیز کردن پوسته کارتریج کنید. چرا که برخی از لکه ها یا خط اندازی های پرینتر توسط کثیفی موجود برروی پوسته کارتریج بوده است. حال قطعات تمیز شده را مجددا بررسی کرده و برایی یک پرینت تستی دستگاه را روشن کنید.

نتیجه کار

آیا هنوز هم متون و تصاویر دارای سایه هستند؟ آیا هنوز هم لکه های سیاه و سفید یا رنگی در صفحه پرینت گرفته شده دیده می شود؟

اگر جواب پرسش بالا بله می باشد، بهتر است که دستگاه را برای بررسی تخصصی تر به یک تکنسین تعمیرات پرینتر بسپارید. مجددا لازم نیست که اقدام به تمیز کردن بکنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 2 =