نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

رفع مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینترهای سامسونگ

جمع شدن کاغذ در پرینتر گیر کردن و جمع شدن کاغذ در بسیاری از مدل های پرینتر سامسونگ، مسئله ای شایع است. در ادامه این مقاله به بررسی رفع مشکل جمع شدن کاغذ در انواع چاپگرها پرداخته ایم.

عویض فن خنک کننده پشت پرینتر ML2510

مشکل پش آمده ممکن است ناشی از یک ایراد مکانیکی ساده بوده باشد که به سادگی قابل رفع است، اما در صورتی که نتوانستید منشأ آن را بیابید، لازم است تا از نمایندگی رسمی تعمیرات سامسونگ درخواست کمک کنید.

خارج سازی کاغذ جمع شده در پرینتر جوهر افشان

دارندگان پرینترهای جوهری، برای رفع مشکل مربوطه لازم است تا مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنند. اگر انجام مراحل زیر در یافتن کاغذ جمع شده تأثیر گذار نبود، نمایندگی تعمیر پرینترهای سامسونگ آماده عیب یابی و رفع مشکل شما هستند.

 1. دستگاه چاپ را خاموش کنید تا احتمال آسیب دیدگی به خود و دستگاه در صورت اتصال به برق، رفع شود.
 2. پوشش اصلی را به آرامی باز کنید و کاغذهای آزاد داخل آن را بردارید.
 3. برای بیرون کشیدن کاغذ گیر کرده، آن را محکم بگیرید و به آرامی به سمت خود بکشید. برای جلوگیری از پارگی کاغذ، که احتمال آن نیز بالاست، اگر لازم شد کاغذ را گاهی به داخل فرو کنید.
 4. اگر راه های ذکر شده جوابگو نبودند، دستور العمل خارج سازی کارتریج های جوهر افقی که با توجه به مدل دستگاه در دفترچه راهنمای محصول توضیح داده شده است، را دنبال کنید. درصورت نداشتن یا عدم دسترسی به دفترچه راهنما، می توانید آن را در اینترنت از طریق جستجوی نام و مدل محصول بیابید.
 5. ممکن است در پرینترهای جوهر افشان، کاغذ در مکانیسم های نزدیک سینی خروجی گیر کند. در این صورت نگاهی به شکاف فیدر سینی خروجی کنید و اگر کاغذی را مشاهده کردید، آن را به آرامی خارج کنید. اگر باز هم کاغذی را نیافتید، قطعات بیشتری را جدا کنید. چگونگی خارج کردن هر قطعه در دفترچه راهنمای پرینتر، ذکر شده است.
این مطلب را از دست ندهید   مشکلات رایج کاتریج

بیرون آوردن کاغذ گیر کرده در پرینتر لیزری

 1. ابتدا پرینتر سامسونگ را خاموش کنید و اتصال آن به برق را نیز قطع کنید.
 2. اگر کاغذ لای غلطک های فیوزر، که هنگام چاپ و خارج شدن از دستگاه از آن ها عبور می کند، گیر کرده باشد، لازم است تا برای خنک شدن دستگاه به مدت نیم ساعت صبر کنید، چرا که این غلطک ها دمای بسیار بالایی را در هنگام کار تولید می کنند.
 3. اگر کاغذ را نیافتید، کارتریج چاپ را از جایگاهش خارج کنید.
 4. درصورت عدم دسترسی به کاغذ، دستورالعمل پرینتر را در دفترچه راهنما مطالعه کنید.

مشکل جمع شدن کاغذ در پرینترهای اداری

مراحل زیر که مشابه مراحل مخصوص پرینترهای جوهر افشان و لیزری اند، به همراه نکات دیگر را دنبال کنید:

 1. چاپگر را خاموش کنید. اگر آن را بلافاصله راه اندازی کنید، دستگاه برای بازنگری مسیر کاغذ و متوقف کردن تشخیص کاغذ جمع شده که دیگر وجود ندارد، اقدام می نماید. برای احتیاط بیشتر، پیشنهاد می کنیم تا 30 دقیقه قبل از روشن کردن پرینتر صبر نمایید تا دستگاه خنک شود.
 2. بسیاری از پرینترها دارای صفحه ای کوچک هستند که درصورت وجود اشکال، یک تا دو خط متن را نمایان می کنند. دستورالعمل نشان داده شده بر روی این صفحه را در هنگام گیر کردن کاغذ دنبال کنید.
 3. به تعداد کاغذ قرار داده شده در سینی نیز توجه کنید. این کاغذ ها نباید از مقداری بیشتر و کمتر شوند، وگرنه چاپگر آن ها را به عنوان کاغذ جمع شده شناسایی می کند.

نکات مهم و مفید جهت برطرف کردن مشکل جمع شدن کاغذ

 • برای ایمنی بیشتر خود و دستگاه، پرینتر را از برق جدا کنید.
 • هنگام چک کردن سینی ها و پانل ها در پشت، از آیینه کمک بگیرید.
 • در صورت امکان، پرینتر را از دیوار دور کنید و دسترسی بیشتر به آن را داشته باشید.
 • اگر بازخوان (صفحه نمایش کوچکی که نشان دهنده خطاهای پرینتر است) یک پیام داشته باشد، برای تفسیر آن به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید.
 • پرینترهای اداری گران به علت گرانی و شکننده بودن قطعات آن، نیاز به تخصص و ابزار تخصصی برای تعمیر شدن دارند. بنابراین بهترین گزینه برای رفع مشکلتان، تماس یا مراجعه به نمایندگی های معتبر تعمیر پرینتر سامسونگ در شهر شماست. تکنسین های حرفه ای و با تجربه این مجموعه، قادر هستند تا بدون صرف وقت و هزینه زیاد، مشکل پرینتر را شناسایی کنند.
این مطلب را از دست ندهید   دلایل کار نکردن پرینترهای سامسونگ

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =