نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

راهنمای انتخاب پرینتر چند کاره برای دفتر محل کار

زمانیکه پرینترهای اداری برای اولین بار معرفی شدند، تصمیم گیری در مورد خرید یک پرینتر کار ساده ای بود زیرا ملاک انتخاب تنها این بود که شما پرینتر رنگی یا پرینتر سیاه و سفید می خواهید؟ ولی امروزه با پیشرفت خیلی زیاد فناوری، انتخاب پرینتر از بین مدل های موجود می تواند گیج کننده باشد و یک انتخاب اشباه پیامدهای پایداری را خواهد داشت.

۱- تعیین سایز ایده آل پرینتر:

مکانی که می خواهید پرینتر را در آنجا قرار دهید انتخاب کنید و حداکثر فضایی که تمایل دارید به آن اختصاص دهید را در سه بعد اندازه گیری کنید.

۲- انتخاب بین تکنولوژی لیزری و جوهرافشان:

پرینترهای جوهرافشان به دلیل اینکه هزینه اولیه پایین تر و کیفیت چاپ عکس بالاتری نسبت به پرینترهای لیزری دارند از محبوب ترین گزینه ها برای انتخاب پرینتر چند کاره در چند سال گذشته می باشند. لازم به ذکر است که پرینترهای جوهرافشان کندتر از پرینترهای لیزری بوده و کارایی آنها در زمان چاپ کیفیت پایین یا رزولوشن پایین کم است. پرینترهای لیزری برای حجم چاپ بالا و چاپ سریع مناسب می باشند ولی بلحاظ ابعاد بزرگتر هستند.

همچنین اگر فقط قصد چاپ اسناد متنی را دارید، پرینترهای لیزری انتخاب بهتری می باشند زیرا سریع و هزینه نگهداریشان هم برخلاف پرینترهای جوهرافشان پایین است. درصورتیکه نیاز به چاپ رنگی دارید، پرینترهای جوهرافشان انتخاب بهتری می باشند. اما به دلیل اینکه برای چاپ باید از ۴ تا کارتریج استفاده کنند، هزینه نگهداری آنها بطور قابل ملاحظه ای بالا می رود، ضمن اینکه پرینترهای رنگی لیزری نیز در مقایسه با جوهرافشان ها خیلی گران تر هستند.

این مطلب را از دست ندهید   اپلیکیشن و برنامه کاربردی پرینتر

لازم به ذکر است که برای چاپ عکس بهتر است که از پرینترهای جوهرافشان استفاده کنید زیرا کیفیت چاپ پرینترهای رنگی لیزری با کاغذ مخصوص عکس پایین می باشد.

۳- درصورتی که برای انجام کار عکاسی نیاز به پرینتر دارید باید پرینتری انتخاب کنید که دارای اسلات حافظه جانبی برای کارت حافظه دوربین باشد تا امکان چاپ مستقیم عکس ها برایتان فراهم شود. همچنین بعضی از پرینترها مجهز به یک LCD هستند که امکان تماشا و ویرایش عکس ها قبل از چاپ را فراهم می کند. حتما در هنگام خرید پرینتر به توانایی چاپ آن بر روی کاغذ عکس استاندارد توجه کنید.

۴- اگر نیاز به تولید تصاویر خیلی واضح در داخل کامپیوتر دارید حتما باید پرینتر چند کاره ای انتخاب کنید که دارای اسکنر با کیفیت بالا باشد. البته توجه داشته باشید که این مورد قیمت پرینتر را بطور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

۵- اگر نیاز به ارسال و دریافت فکس دارید حتما این مورد را هم درنظر بگیرید. بعضی از مدل ها امکان ذخیره صدها و حتی هزاران شماره فکس و استفاده از آنها برای شماره گیری سریع را می دهند و حتی قابلیت نگهداری فکس تا زمان ارسال برنامه ریزی شده را دارند.

۶- بهتر است درصورت نیاز به ویژگی های جانبی پرینتر هم توجه کنید. بسیاری از پرینترهای چند کاره دارای امکان پرینت دورو می باشند. همچنین بعضی ها دارای قابلیت چاپ مستقیم برچسب (لیبل) بر روی CD و DVD می باشند. اخیرا نیز پرینترهای بی سیم شده اند که امکان ارسال چاپ به پرینترها از راه دور را می دهد.

این مطلب را از دست ندهید   ریست فکتوری پرینتر های سامسونگ

۷- بیشتر پرینترهای چند کاره فقط از طریق اتصال USB می توانند به یک کامپیوتر متصل شوند، بنابراین اگر نیاز به پرینتر برای یک شبکه با چندین کامپیوتر دارید باید مطمعن شوید که پرینتر موردنظرتان مجهز به پورت شبکه (LAN) باشد. همچنین بعضی از پرینترها مجهز به پورت شبکه فقط امکان چاپ را می دهند و ویژگی های اسکن، فکس و کپی را ندارند.

مشخصات پرینتر انتخابی قبل از خرید

۸- در پایان لازم است که به این مورد توجه کنید که بسیاری از مشخصاتی که توسط فروشنده ها داده می شوند نظیر سرعت چاپ و رزولوشن بصورت تجربی می باشد و هیچ استانداردی در میان شرکت ها و برندها وجود ندارد، بنابراین از توجه بیش از حد به مشخصاتی که فروشنده ها می دهند، اجتناب کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =