نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

راهنمایی برای خرید اسکنر عکس

اگر می خواهید عکس هـای قدیمی تان را با فامیل و دوستان به اشتراک بگذارید ویا اگر عکاس حرفه ای هستید که می خواهید برای مشتریان خود کار مشابهی را انجام دهید، یک اسکنر عکس قطعا می تواند به شما جهت تبدیل عکس هایتان به تصاویر دیجیتال کمک کند.

گام اول) در نحوه انتخاب اسکنر عکس باید بدانید کـه چه نوع عکس هـایی را می خواهید اسـکن کنید. بـرای اهـداف عمومی نظیر اسکن عکس هـای ۶×۴ ، ۱۰×۸ ویا اسناد سیاه و سفید، اسکنرهـای صفحه تخت انتخـاب خوبی می بـاشد که قیمت آنها با توجه به ویژگی هـای خاصی که هرکـدام دارند متفاوت هستند. همچنین اگر عکاس ویا از حرفه ای های عکس برداری هستید برای کار شما اسکنرهای فیلم ایده ال می باشند که البته از هزینه های بالایی هم برخوردار هستند.

گام دوم) رزولـوشن یا به زبان ساده تر مقدار جزئیاتی کـه نیاز دارید یک اسکنر از تصویر بیرون بکشد را مشخص کنید. برای کارهای عمومی به رزولوشنی بیشتر از dpi300 نیاز نخـواهید داشت که کیفیت آن هم عالی می باشد. اما برای چـاپ تصـاویر نیاز به رزولـوشن بالایی دارید و یک اسکنر با رزولوشن dpi1200 انتخاب خوبی است. همچنین رزولوشن مورد نیاز برای عکس های توسعه یافته حداقل dpi3200 می باشد.

گام سوم) اسکـنرهـا از این جهت کـه چگونگی تبدیل درست رنگ هـای تصاویر به تصاویر دیجیتال را تعیین می کنند لذا تصـاویر را در عمق هـای رنگ متفاوت اسکن می کنند. بنابراین شما باید تصمیم بگیرید که چه میزان رنگ مورد نیاز کار شما می باشد. برای اهداف عمومی، عمق رنگ ۲۴ بیتی مناسب می باشد ولی اگر به دنبال کیفیت بالاتری هستید یک عمق بیت بالاتر می تواند تصویر بهتری را به شما بدهد. در نتیجه به دنبال یک عمق بیت بالاتر در هر دو نوع رنگی و سیاه و سفید باشید برای نمونه، اسکنری با عمق رنگ ۳۰ بیت برای رنگی و ۱۲ بیت برای خاکستری را انتخاب کنید.

این مطلب را از دست ندهید   کاهش سرعت پرینتر

گام چهارم) بـا بررسی اسکنرهـا در رزولـوشن هـای مختلف به دنبـال اسـکـنری بـاشید کـه سرعـت آن متناسب با نیاز کاری شما باشد. زیرا در شرایطی که تعداد اسکن شما در روز بالا باشد با یک اسکنر با سرعت بالا می توانید زمان خیلی کمتری را صرف اسکن کردن اسناد کنید.

گام پنجم) در نحوه انتخاب اسکنر عکس بـا تـوجـه به اینکـه قیمت اسکـنرهـا بـراسـاس ویژگـی هـایی کـه ارائه می دهند متـفـاوت است به دنـبـال اسکـنری بـاشـید کـه علاوه بر برطرف کردن نیازهای شما از بودجه موردنظرتان برای خرید اسکنر تجاوز نکند.

گام ششم) درکـل می تـوان گفت که اگرچه برای انتخاب اسکنر عکس بروی مشخصات اسکنرهـا تا حدودی اطلاعـات موردنیاز را می توان یافت ولی تنها و بهترین روش تشخیص اینکه واقعا یک اسکنر مناسب نیاز شما هست یا خیر، تست کردن آن بصورت عملی و مشورت با افراد متخصص ویا افرادی که در حال استفاده از اسکنر در کاری مشابه با شما هستند می باشد.

نصب پرینتر در ویندوز 10

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =