نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش شارژ کارتریج چگونه درام دستگاه کپی را تمیز کنیم؟

دستگاه های کپی در کسب و کارهای مختلف در سرتاسر جهان به صورت روزمره مورد استفاده قرار می گیرند. همانند سایر دستگاه ها، باید نگهداری زمانبندی شده و نظمی بر روی دستگاه های کپی انجام شود تا از عملکرد حداکثر آن اطمینان حاصل گردد.

درام دستگاه فتوکپی قلب این دستگاه محسوب می شود و تمیز کردن درام دستگاه کپی مسئله بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. درام از نوری با شدت بالا استفاده می کند و باعث می شود الکتریسیته را هدایت نماید.

برخی از درام ها را می توان تمیز کرد؛ این در حالیست که برخی از آن ها را باید به دست سازنده آن بسپارید تا عوض کنند. در این مقاله قصد داریم فرایند ساده تمیز کردن درام دستگاه کپی را با هم مرور کنیم.

چگونه درام دستگاه کپی را تمیز کنیم؟

ابتدا دستگاه کپی خود را خاموش کنید. کپی را از برق بکشید. هرگز زمانی که دستگاه به برق متصل است آن را تمیز نکنید زیرا این کار ممکن است باعث ایجاد شوک الکتریکی شود که در نهایت به تعمیر کپی بیانجامد. درب دستگاه کپی را باز کنید. باید دیاگرامی از کپی به همراه درب آن وجود داشته باشد. اگر نبود از راهنمای دستگاه استفاده کنید. درام دستگاه را پیدا کنید. در بیشتر دستگاه های کپی، درام به تونر کارتریج متصل شده است.

تونر کارتریج را از دستگاه خارج کنید. نوار میلار داخل دستگاه را پیدا کنید. این نوار یک تیغه پلاستیکی یا لاستیکی است. با استفاده از نوار میلار، سطح درام دستگاه کپی را تمیز کنید. این فرآیند تونر اضافی را از درام بر می دارد. حالا تونر کارتریج تمیز شده را داخل دستگاه بگذارید و درب آن را ببندید. می توانید دستگاه کپی را روشن کنید. دستگاه خود را تست کنید تا اطمینان حاصل نمایید کپی ها کیفیت خوبی دارند.

این مطلب را از دست ندهید   علت صدای بلند پرینتر
0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =