نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعویض پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ

پیش از پرداختن به سرویس‌های تعمیر و تعویض پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ، بد نیست نگاهی به ساختار این قطعه و ساز و کار آن داشته باشیم. پیکاپ رولر پرینتر ( paper pick-up roller) همانگونه که از نام لاتین آن پیداست قطعه‌ای است که وظیفه برداشتن و مکش کاغذ در پرینتر را برعهده دارد. پیکاپ معمولاً بیضی شکل است و نخستین مرحله در فرآیند چاپ، توسط آن آغاز می‌شود. پیکاپ رولر پرینتر، چرخه پلاستیک مانندی است که کار کشیدن کاغذ به درون پرینتر را توسط پد زیری و با یک بار چرخش که اصطلاحاً به آن درایو کردن می گویند انجام می دهد.

علائم خرابی پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ

بروز خرابی و اختلال در  پیکاپ رولر، سبب می گردد که پرینتر نتواند کاغذهای مورد نیاز جهت چاپ را به درون خود بکشد و چاپ اسناد انجام نشود. بنابراین اگر کاغذ اصلاً از سینی فید نمی شود و ارور گیر کردن کاغذ مکرراً اعلام می شود می توان احتمال دارد که مشکل از پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ است و نیاز این که اقدامات لازم جهت تعمیر و یا تعویض پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ انجام شود. دارندگان پرینترهای سامسونگ می توانند با مراجعه به این مرکز و حضور در پارت تخصصی تعمیر و تعویض پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ سرویس های مورد نیاز خویش را دریافت نمایند. کاربرانی که امکان جابجایی و تحویل دستگاه خویش به مرکز تعمیرات پرینتر را ندارند، می توانند خدمات مورد نیاز خویش را با استفاده از سیستم سرویس در محل پرینتر سامسونگ استفاده نمایند.

معمول‌ترین نشانۀ خرابی پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ آن است که پس از روشن شدن پرینتر، کاغذ‌های موجود در سینی کاغذ پرینتر، شروع به تکان خوردن کنند، اما پرینتر نتواند کاغذ مورد نیاز جهت چاپ را به خود جذب کند. چنین اتفاقی دال بر خرابی پیکاپ پرینتر سامسونگ و نیاز به تعویض آن است. البته باید به این نکته توجه داشت که در مواردی وجود یک شی خارجی مثل تکه کاغذ، سوزن منگنه یا سایر قطعات، سبب می‌گردد که پرینتر نتواند کاغذ مورد نیاز را به داخل چاپگر مکش کرده و فرآیند چاپ را به انجام رساند. بنابریان پیش از اقدام به تعویض پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ بهتر است از عدم وجود یک شی خارجی در مسیر مکش کاغذ، مطمئن گردید.

این مطلب را از دست ندهید   اصول نگهداری کاتریج

سرویس و تعویض پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ

سرویس و تعویض پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ فرآیند چندان پیچیده ای نیست و کاربر با اندک تخصص و مهارتی می تواند آن را به انجام رساند. اگر شما نیز به دلیل گیر کردن های مکرر کاغذ به این نتیجه رسیده اید که نیاز به سرویس و تمیز کردن پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ خود دارید می توانید با پیاده سازی مراحل زیر این کار را انجام دهید. در صورتی که امکان انجام این کار را ندارید می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات پرینتر سامسونگ و حضور در پارت تعمیر و تعویض پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ خدمات مرتبط با این قطعه را دریافت نمایید.

در گام نخست پرینتر را از برق کشیده و اجازه دهید که دستگاه کاملا خنک شود. پس از آن برای سهولت کار کاتریج دستگاه را خارج نمایید.

نکته: پیکاپ رولر عموماً در دو رنگ آبی و طوسی تولید می شود و محل قرارگیری آن پشت کارتریج است.

در این مرحله نیاز است تا دکمه پیکاپ رولر را به سمت جلوی پرینتر بچرخانید. پس از این کار به آرامی پیکاپ رولر را به مستقیم بکشید.

یک پارچه نخی ساده برداشته و آنرا آغشته به الکل کنید و بر روی پیکاپ رولر به آرامی بکشید.

گرد و خاک احتمالی و غبار موجود در پیکاپ را با دستمال نخی تمیز پاک کنید و اجازه دهید پیکاپ خشک شود.

پیکاپ رولر را در محل خود قرار دهید و دکمه آنرا به سمت عقب پرینتر بچرخانید.

در مرحله آخر از تعمیر پیکاپ رولر پرینتر سامسونگ، کاتریج را سر جای خود قرار دهید و درب پرینتر را ببندید.

این مطلب را از دست ندهید   پرینت سیاه و سفید فایل pdf

پرینتر سامسونگ را به برق بزنید و آن را برای کار آماده کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =