نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش رفع خطای Paper Jam در پرینترهای لیزری

مسدود شدن کاغذ (Paper jam) در یک پرینتر لیزری زمانی اتفاق می افتد که فیدر کاغذ پرینتر قفل می کند. بعضی وقت ها پرینتر به کشیدن کاغذ از طریق سیستم ادامه می دهد که این منجر می شود به خورد شدن کاغذ و چاپ ناهموار و سیاه. اکثرا وقتی در طول دوره چاپ مسدودی (jam) اتفاق می افتد باعث می شود که پرینتر متوقف شود و یک چراغ چشمک زن یا پیغام بر روی صفحه کامپیوتر به شما هشدار خواهد داد.

گام اول) راهنمای کاربری یا سرویس منوآل پرینتر لیزری را بررسی کنید.

زمانیکه پرینتری را خریداری می کنید مستنداتی برای آن فرآهم شده است که ممکن است اطلاعاتی برای چگونگی برطرف کردن مسدودی کاغذ (jam) داشته باشد. این دستورالعمل ها را جستجو و از آنها پیروی کنید. بعضی از پرینترهای لیزری، اطلاعات تشخیصی در طول یک Paper jam نظیر جایی که به جستجوی مشکل یا چگونگی بیرون کشیدن کاغذ را فرآهم کرده اند.

گام دوم) دستگاه را خاموش کنید.

پرینترهای لیزری دارای بخشی می باشند به نام فیوزینگ که تولید حرارت می کند. بنابراین اگر Paper jam در نزدیکی فیوزینگ باشد، قبل از اینکه چیزی را لمس کنید، اجازه دهید که پرینتر خنک شود.

گام سوم) برای دسترسی به کاغذ باید هر در و کشویی که دید بهتری از جای مسدودی در پرینتر می دهد را باز کنید.

گام چهارم) کاغذی که گیر کرده است را بررسی کنید.

با درهای باز شده شما باید قادر باشید به دیدن جایی که کاغذ گیر کرده است. نگاه کنید به اطراف داخل پرینتر و مطمعن شوید که کاغذهای دیگری گیر نکرده باشد یا تکه های کوچک کاغذ که ممکن است پاره شده باشد. مکان های رایج Paper jam در پرینتر لیزری شامل کاغذ کش های ورودی و خروجی، فیوزینگ، کارتریج و هر مکان دیگری که کاغذ به رول غلطک متصل می شود. سپس دستگیره کارتریج را گرفته و به آرامی آن را بیرون بکشید تا بتوانید هر کاغذی که ممکن است در اطراف پرینتر گیر کرده باشد را مشاهده کنید. در نهایت کارتریج را بعد از اینکه مطمعن شدید هیچ کاغذی گیر نکرده است در داخل پرینتر جایگزین کنید.

این مطلب را از دست ندهید   پاک شدن جوهر بعد از چاپ

گام پنجم) کاغذهایی که متراکم شدند را بیرون بکشید.

به این صورت که به آرامی کاغذ را نگه دارید و از پرینتر لیزری بیرون بکشید. سعی کنید کاغذها را در جهتی بکشید که بطور معمول توسط پرینتر کشیده می شود. کشیدن آن در خلاف جهت می تواند به عملکرد پرینتر لیزری آسیب بزند.

گام ششم) در نهایت تمام درهای پرینتر را بسته و آن را روشن کنید.

بیشتر مدل های پرینتر لیزری خودشان را دوباره بطور خودکار راه اندازی می کنند و شما قادر خواهید بود دوباره آنچه از قبل شروع کرده بودید را چاپ کنید.

پرینتر سامسونگ fh ۴۶۲۳ و HN ۴۶۵۵

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 1 =