نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

مشکل چشمک زدن پرینتر . مشکلات چشمک زدن چراغ پرینتر سامسونگ ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. اگر شما نیز با این مشکل در پرینتر سامسونگ خود مواجه هستید و نمی‌دانید که چه چیزی باعث آن شده است، به جای درستی آمده‌اید. در این وبلاگ، شک شما را در مورد “چرا چراغ پرینتر سامسونگ من چشمک می زند” برطرف می کنیم و همه چیز را در مورد آن به شما اطلاع می دهیم. این چراغ های چشمک زن به شما کمک می کند تا هنگام ارسال هر فرمانی به پرینتر، از وضعیت پرینتر خود مطلع شوید. این چراغ‌ها را در مواقعی خواهید دید که چشمک می‌زنند و خاموش می‌شوند که به شما کمک می‌کند بدانید چه اتفاقی در پرینترتان می‌افتد. اطلاعات ذکر شده در این مقاله مطابق با رایج ترین پرینترهای سامسونگ است.

مشکل چشمک زدن پرینتر
مشکل چشمک زدن پرینتر

وقتی همه چراغ های پرینتر سامسونگ خاموش هستند

در این حالت متوجه خواهید شد که هیچ چراغ پرینتر سامسونگ چشمک نمی زند. این شامل چراغ روشن/خاموش، چراغ توجه، نشانگر خطای جوهر، نماد سطح جوهر رنگی، نماد سطح جوهر سیاه، شمارنده نمایش بخش، و نشانگر خطای رسانه است. تنها دلیل احتمالی این مشکل روشن نشدن پرینتر شماست.

در زیر، راه حل هایی را که باید برای روشن کردن پرینتر خود دنبال کنید، ذکر کرده ایم.

 1. بررسی کنید که آیا سیم برق به درستی به پشت پرینتر وصل شده است یا خیر.
 2. سپس، بررسی کنید که آیا سیم برق به درستی در منبع تغذیه قرار گرفته است یا خیر.
 3. پس از بررسی همه اتصالات، دستگاه پرینتر را با دکمه پاور روشن کنید.
 4. اگر چراغ پاور روشن شود مشکل شما حل شده است. با این حال، اگر هنوز نشانگر نور در جایی وجود ندارد، به مرحله بعدی ادامه دهید.
 5. سیم برق را از منبع برق اصلی جدا کرده و سعی کنید به دستگاه دیگری متصل شوید.
 6. اگر دستگاه دیگر نیز کار نمی کند، به این معنی است که پریز برق مشکل دارد. باید پرینتر خود را به پریز دیگری که کار می کند وصل کنید.
این مطلب را از دست ندهید   شارژ کارتریج پرینتر لیزری

هر گونه مشکل موقت در پرینتر شما باید با دنبال کردن بررسی ها و راه حل های بالا برطرف شود. با این حال، در صورتی که مشکل شما برطرف نشد، باید فوراً با پشتیبانی پرینتر سامسونگ برای کمک تماس بگیرید.

وقتی همه چراغ ها روی پرینتر سامسونگ چشمک می زنند به چه معناست؟

تمام چراغ پرینتر سامسونگ چشمک می زند نشان می دهد که پرینتر سامسونگ شما در وضعیت خطا قرار دارد. چراغ روشن/خاموش، چراغ کارتریج جوهر رنگی، نور توجه و چراغ کارتریج جوهر سیاه را خواهید دید که همگی چشمک می‌زنند. اگر این اتفاق برای پرینتر سامسونگ شما نیز می افتد، نباید بتوانید چیزی از پرینتر خود چاپ کنید. برای تعمیر پرینتر سامسونگ در حالت خطا و جلوگیری از چشمک زدن چراغ پرینتر سامسونگ، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ساده ترین و بهترین راه برای عیب یابی پرینتر سامسونگ در حالت خطا، تنظیم مجدد پرینتر سامسونگ است. بنابراین اولین قدم این است که سیم برق پرینتر را از پریز جدا کنید.
 2. پرینتر را حداقل 15 دقیقه از پریز جدا کنید و سپس دوباره وصل کنید.
 3. پرینتر خود را از پریز دیواری و همچنین دکمه پاور پرینتر روشن کنید.

پس از انجام عیب یابی فوق، باید بتوانید مشکل چشمک زدن چراغ پرینتر سامسونگ را برطرف کنید. سعی کنید چیزی را از پرینتر خود چاپ کنید تا تأیید کنید که آیا همه چیز درست است یا خیر. اگر پرینتر شما هنوز در وضعیت خطا قرار دارد، باید با کارشناسان پشتیبانی پرینتر سامسونگ ما برای کمک از راه دور ارتباط برقرار کنید.

این مطلب را از دست ندهید   کارتریج سامسونگ SAMSUNG CLT-M409S

مراحل رفع مشکل چشمک زدن چراغ پرینتر سامسونگ

در زیر مراحل اصلی عیب یابی آورده شده است که می توانید برای رفع مشکل چشمک زدن چراغ پرینتر سامسونگ به تنهایی دنبال کنید:

 1. ابتدا کارتریج های جوهر را از پرینتر خود جدا کرده و سیم برق را از پرینتر و سپس منبع اصلی را جدا کنید.
 2. هر کابل USB متصل به پرینتر را جدا کنید.
 3. پرینتر را به مدت 5 دقیقه از برق جدا کنید و سپس دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید.
 4. گام بعدی این است که یک بار دیگر سیم برق را به پرینتر و منبع برق وصل کنید.
 5. کابل USB را که پرینترتان را به کامپیوتر متصل می کند، دوباره وصل کنید.
 6. پرینتر سامسونگ خود را از دکمه روشن/خاموش روشن کنید و بررسی کنید که چشمک زدن چراغ های پرینتر سامسونگ متوقف شده است یا خیر.

در اکثر موارد، روش فوق کارساز خواهد بود. با این حال، اگر مشکل ادامه داشت و حتی نتوانستید دلیل آن را پیدا کنید، سامسونگ Scan Doctor را در رایانه شخصی خود دانلود کنید. هنگامی که سامسونگ scan doctor را روی دستگاه خود اجرا می کنید، پرینتر سامسونگ شما را برای هر گونه خطا و مشکل عیب یابی می کند. همچنین، می‌توانید برای کمک با کارشناسان پشتیبانی سامسونگ تماس بگیرید و به آنها اجازه دهید پرینتر سامسونگ شما را تعمیر کنند.

پیشنهاد مطالعه: مراحل عیب یابی برای رفع مشکل پرینت پرینتر سامسونگ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دوازده =