نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

حل مشکل پرینتر سامسونگ در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

پرینترها می توانند، هزاران نسخه چاپی را پرینت گرفته ولی بعضی مواقع دچار مشکلاتی شوند و پرینت نکنند. گاهی اوقات علت آن ساده بوده و دلیل آن استفاده نکردن از چاپگرهای جوهر افشان برای مدت طولانی باشد، که سبب خشک شدن جوهر شده، که برای بررسی مشکل پرینت نگرفتن پرینتر، باید به بررسی فیدر کاغذ پرداخت و از وجود داشتن آن باید اطمینان حاصل نمایید، بعد از آن، به بررسی کاتریج جوهر یا تونر پرداخته، تا خالی نبوده، همچنین بررسی کنید، که کابل USB وصل بوده، یا چاپگر به وای فای وصل باشد.

در ادامه مطالب، نحوه حل مشکل پرینتر و پرینت نگرفتن در ویندوز۱۰، ۸ و ۷ آورده شده است.

 حل پرینت نگرفتن فایل اکسل، ورد و.. در پرینتر سامسونگ

مشکل پرینت نگرفتن در ویندوز، از آنجایی ناشی می شود، که شما در نرم افزار تان (ورد یا اکسل یا هر برنامه دیگر)، به درستی پرینتر را انتخاب نکرده اید. شما با نصب چاپگرهای مجازی در ویندوز، این احتمال را می دهید، که یکی از این چاپگرهای مجازی، به عنوان پرینتر پیش فرض تان انتخاب شده باشد، با انتخاب یک چاپگر مجازی، در زمان فشار دادن دکمه Print به جای پرینت کردن فایل، آن در چاپگر مجازی تان ذخیره می شود.

برای بررسی این موضوع دکمه Start را زده و به انتخاب Control Panel بپردازید. بعد به قسمت Devices and Printers بروید، روی پرینتر مورد نظرتان کلیک راست کرده و set as the default را کلیک نمایید.

برای اطمینان از اینکه آیا در برنامه ورد، پرینتر به درستی انتخاب شده؟ می توانید، وارد منوی File شده و Print را انتخاب کرده یا اینکه دکمه های Ctrl+P را با هم فشرده، در صفحه ای که ظاهر شده و از قسمت Printer به انتخاب پرینتر مورد نظرتان برای چاپ سند خود، بپردازید.

این مطلب را از دست ندهید   صفر تا صد تعمیر فیوزینگ چاپگر

مایکروسافت دارای یک ابزار عیب یابی در مورد پرینت گرفتن می باشد، که به شناسایی مشکل شما کمک می کند. دکمه Run troubleshooter را زده، برنامه را دانلود کرده و به اجرای آن پرداخته و بعد مراحل ویزارد، را انجام دهید.

همچنین می توانید Control Panel را انتخاب کرده و روی Devices and Printers کلیک کرده و با راست کلیک بر روی آیکن پرینتر، به انتخابTroubleshoot بپردازید.

رفع ایراد پرینت نگرفتن از گوشی یا تبلت

پرینتر شما برای پرینت گرفتن از عکس ها و اسناد متنی که در آی پد، آیفون یا گوشی هوشمند، وجود دارند، باید از وای فای پشتیبانی کرده و همچنین نصب برنامۀ پرینت مخصوص برند پرینتر تان بر روی گوشی وجود داشته باشد. پرینترهایی که قابلت چاپ از گوشی را داشته در حال رشد بوده، اما مدل های قدیمی این قابلیت را ندارند. اگر از مک استفاده می کنید، که در آن متصل به یک پرینتر بوده، با استفاده از HandyPrint می توانید، پرینتر خود را تبدیل به یک پرینتر AirPrint کنید.

اپلیکیشنPrint Pro برای دستگاه های iOS می باشد، که قادر خواهید بود، تا به پرینت گرفتن از پرینترهای بیسیم یا کابلی متصل به کامپیوتر، یا مک وصل شده تان، بپردازید.

برخی از گوشی ها و تبلت های سامسونگ وجود دارند، که تنها با پرینترهای سامسونگ کار کرده و همچنین برای پرینت از چاپگرهای تان، سامسونگ به طراحی برنامه های خاص خود پرداخته ، که برای پرینت گرفتن از هر نوع گوشی یا تبلت اندرویدی، می توانید برنامه  Google Cloud Print را استفاده کرده و به نصب Cloud Printروی دستگاه موبایل خود پرداخته و بعد به اجرای Google Chrome در کامپیوتر خود بپردازید، بعد به تنظیمات رفته و روی گزینهAdvances زده و روی Manage ضربه بزنید. بعد به افزودن پرینتر به کامپیوتر تان بپردازید، در صورت زوشن بودن کامپیوتر و پرینتر تان، شما از دستگاه اندرویدی خود می توانید، به عملیات چاپ خود بپردازید.

این مطلب را از دست ندهید   راهنمای خرید پرینتر چند کاره

علت سفید پرینت گرفتن کاغذ چیست؟

پرینترها با دادن یک هشدار قبل از اتمام جوهر، به شما این هشدار را می دهند، که به محض ظاهر شدن این هشدار، باید کاتریج جدیدی را سفارش داده و اگر کارتیج قابل شارژ دارید، برای شارژ مجدد آن اقدام کرده و از تعویض آن، تا اتمام کامل کاتریج قبلی بپرهیزید. در صورت داشتن پرینتر لیزری می توانید، کاتریج را به آرامی تکان داده و از جوهر باقی مانده بهره ببرید. بعضی از پرینترها دارای یک شمارنده هستند، که شمارنده تعداد صفحات پرینت شده می باشد و می توانید، زمان اتمام جوهر یا تونر را با نزدیک شدن به حد آستانه ای که در جدول مشخصات پرینتر وجود دارد، تخمین بزنید.

در صورت داشتن چاپگر رنگی و اتمام جوهرهای رنگی تان، می توانید اقدام به پرینت گرفتن سیاه و سفید نمایید و تنظیمات مربوطه را در کنترل پنل، پیدا کرده و یا از طریق برنامه پرینتر می توانید، اقدام نمایید.

برطرف کردن ایراد بد پرینت شدن صفحات وب

معمولا صفحات وب دارای اندازه های مختلفی بوده، اگر اندازه صفحه وب به عرض و ارتفاع کاغذ شما نخورد، احتمال دارد، نتیجه جالبی نگیرید. توصیه می شود، همیشه قبل از پرینت گرفتن به انتخاب گزینه Print Preview پرداخته، چرا که امکان دارد، که نیازی به همه صفحه نداشته باشید، مثلا اگر تعداد کامنت ها و تبلیغات تان زیاد است، هزینه چاپ تان بالا خواهد رفت.

شما می توانید ۲ صفحه وب را در ۱ برگ چاپ کرده، تا کاغذ کمتری را مصرف نمایید، یا هنگام پرینت گرفتن به انتخاب گزینه fit پرداخته، تا صفحه وبی که از صفحه شما کمی بزرگتر می باشد، متناسب با کاغذتان چاپ شده و نکته آخر این، که از دکمه پرینت داخل صفحه وب، به جای منوی پرینت موجود در مرورگر، بهره ببرید.

این مطلب را از دست ندهید   خطای پرینت اسپولر the local print spooler service is not running

برطرف کردن ایراد پرینت نگرفتن در اکسل

برای پرینت گرفتن از یک شیت اکسل، قبل از کلیک بر روی دکمه Print ابتدا به انتخاب سلول های مورد نیاز خود پرداخته، بعد از آن، می توانید، به انتخاب Print selection پرداخته و برای اینکه مطمئن شوید، پرینت شما فیت شیت A4 می باشد، به تغییر گزینه های دیگر بپردازید. تغییرات دیگری را نیز مثل کم یا زیاد کردن اندازه حاشیه و یا قرار دادن جهت پرینت تان به صورت عمودی یا افقی، می توانید اعمال کنید. همین تنظیمات را برای برنامه ورد یا هر برنامه دیگر نیز می توانید، اعمال کنید.

برطرف کردن ایراد پرینت نگرفتن عکس در ویندوز

برای پرینت گرفتن از عکس های خود، معمولا بهترین کار کلیک راست، روی عکس و انتخاب Print می باشد، تا پنجره ای برای شما ظاهر شده، که در پنجره پیش رو، در سمت راست به انتخاب اندازه عکس پرداخته و در قسمت بالا می توانید، به انتخاب پرینتر، اندازه کاغذ، کیفیت و نوع کاغذ بپردازید، در پایین صفحه نیز در قسمت Copies of each picture می توانید به مشخص کردن تعداد دفعات پرینت از عکس تان پرداخته و برای پرینت گرفتن اندازه عکس متناسب با اندازه کاغذ، می توانید، به انتخاب گزینه Fit Picture to frame بپردازید.

 سفید پرینت گرفتن پرینتر Samsung

در صورت مسدود بودن نازل هد پرینتر جوهرافشان تان، رنگ متن یا عکس چاپ شده کیفیت مناسبی نداشته و اقدام به تمیز کردن هدهای پرینت می تواند در برطرف کردن مشکل موثر بوده، که در هر پرینتری نحوه پاک کردن هد متفاوت می باشد و امکان دارد که در کنترل پنل پرینتر یا نرم افزار پرینتری که در کامپیوتر تان دارید، موجود بوده و یا نیاز به نگاه کردن کتاب راهنمای پرینتر داشته باشید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 14 =