نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

در باره فناوری Mobile Print چه می دانید؟

NFC به عنوان یک فناوری ارتباطی بی‌سیم بین دو دستگاه، در مجاورت یکدیگر می باشد، که دارای کاربردهای زیادی بوده و با استفاده از این تکنولوژی، می توان بسیاری از فرایندها را به راحتی و با سرعت بیشتری انجام داد. از کاربردهای این فناوری، می توان به ارتباط بین کارت ‌های بانکی یا گوشی ‌ها به دستگاه‌ های کارت ‌خوان‌، همچنین کارت ‌های حضور و غیاب یا مترو، اشاره کرد. سامسونگ نیز این فناوری را در چاپ‌گرهای خود استفاده کرده، که در ادامه مطلب، خواهید دید.

از جمله کاربردهای NFC تبادل عکس‌، فیلم‌ و فایل ‌های صوتی می باشد، که بین دو دستگاه مجهز به NFC یکی فرستنده و دیگری گیرنده بوده و در گجت ‌های امروزی جای دارد. همچنین از  NFC، در زمینه‌ چاپ نیز استفاده می شود، که با آمدن موبایل‌ها و تبلت ‌های پیشرفته، به زندگی و کار افراد، این تکنولوژی نیز تحولات عظیمی یافته و امروزه به عنوان یک راه‌ حل مهم در صنعت چاپ به حساب آمده، که در این عرصه، سامسونگ پیشرو می باشد.

در سال 2009 برای اولین بار سامسونگ، طراحی راهکار‌ های چاپ از طریق موبایل را شروع کرد، که هدف آن، سادگی و بالابردن فرایند چاپ، بوده، که این امر توسط تلفن‌ های همراه انجام گرفته، تا افرادی که تلفن ‌های هوشمند و تبلت را مورد استفاده خود قرار می دهند، بتوانند به سادگی به چاپ اسناد مختلف از موبایل یا تبلت همچون ایمیل، عکس و تصویرِ روی دستگاه، بپردازند.

کلید اصلی چاپ روی دستگاه‌های سری گلکسی

تحقق این فرایند، با سری گلکسی سامسونگ شروع شد، که گروه تحقیق و توسعه بخش چاپگرهای سامسونگ، کلید‌های «چاپ» را بر روی دستگاه گلکسی تب (مدل 2010)، گلکسی اس 2، اس 3، اس 4 ، نوت و نوت 2 قرار دادند، که با لمس این کلید، دستگاه به صورت خودکار، هر چاپگر سامسونگ را که در مجاورت خود بود، را جستجو می کرد. با این روش کاربران کنترل گزینه ‌های مختلفی را به عهده داشتند، که از آن جمله، می توان به تعداد نسخه‌های موردنظر برای چاپ، کاغذ و ابعاد تصویر، اشاره کرد، به نحوی که در صورت سازگاری هر سند از یک دستگاه با چاپگر، امکان چاپ تصاویر، ایمیل‌ها، تصویر صفحه نمایش از صفحات اینترنت یا برنامه‌های کاربردی مثل S-memo وS-note وجود داشت.

این مطلب را از دست ندهید   3 راهکار مفید رفع صدای بلند پرینتر سامسونگ

سامسونگ به چشم‌انداز خود درMobile Print توانست برسد، اما نیازمند اصلاحات بیشتری بود، طوری که با حذف مراحل پیچیده‌ همچون نصب کردن برنامه ‌های راه ‌اندازی اختصاصی، باز هم برای جستجوی آدرس دستگاه ‌های چاپگر، دستی باید اقدام می شد.

توسعه امکانات چاپ توسط نرم‌افزار Mobile Print سامسونگ

گروه پرینتر سامسونگ به خلق کارکردهای مفیدی برای کاربران می اندیشیدند، تا اینکه به ساخت نرم ‌افزار چاپ موبایل (Mobile Print) پرداختند، که ارائه آن در Google Play و iOS App بوده، که این برنامه، چاپ موبایل در هر مکان را بیش از پیش، ممکن ساخت.

با این برنامه، چاپ هر چه ساده‌تر محتوا، فایل‌های آفیس و PDF همچنین شبکه‌ های اجتماعی توییتر و اسناد گوگل درایو، فیسبوک، در دستگاه موبایل، امکان پذیر شد. نرم‌افزار Mobile Print توانست نوع کاغذ، ابعاد تصویر، ابعاد کاغذ، تعداد نسخه‌ها، چاپ دو رو و … در کامپیوترهای شخصی را نیز در اختیار بگذارد.

Buyers Laboratory LLC (BLI) نو آورانه بودن نرم ‌افزار چاپ موبایل سامسونگ، را به رسمیت شناخت و این فناوری در سال 2012 جایزه BLI را به خود اختصاص داد.

نام سردبیر BLI دن دیجیاکومو بود، که در یادداشتی نوشته بود، رویه کارمندان سیار، تغییر پیدا کرده و به‌ جای اینکه از کامپیوترهایی که در محل کار، وجود دارد، استفاده نمایند، استفاده آنها از تلفن‌های هوشمند بیشتر بوده، نرم‌افزارهای Mobile Print سامسونگ دارای اهمیت بوده و به عنوان یک ابزار گردش کار به شمار می رود، که تفاوت Mobile Print سامسونگ با دیگر شرکتهای رقیب، در ویژگی‌های فوق العاده و همچنین استفاده سادۀ آن می باشد.

در سال 2012، کاربران نظر دادند، که چاپگر های سامسونگ از نظر راحتی کار با Mobile Printدر مقایسه با دیگران امتیاز بالاتری دارند، صحت این گفته را دانلود این نرم افزار اثبات کرده، که در حدود 1600000 کاربر، آن را دانلود کرده است.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل روشن نشدن پرینتر سامسونگ

پرینت ساده

گروه راه ‌حل‌ های چاپ سامسونگ، برای چاپ مستقیم، به ارائه ادغام فناوری ‌های NFC و Wi-Fi Direct پرداختند. فناوریNFC اجازه اتصال از طریق تماس را به هر دستگاهی که در شعاع چهار سانتی‌ متری دستگاه‌ های هوشمند دیگری قرار داشت، را امکان پذیر می ساخت. فناوریWi-Fi Direct مبادله داده بین دو دستگاه به هم متصل، را ممکن ساخته و اجرای این فناوری ‌ها در سری گلکسی S قبلا وجود داشت، ولی این دو فناوری، ترکیب شدند، تا دستگاه‌ های چاپگر و تلفن ‌های هوشمند از آن استفاده نمایند.

کاربران توانستند، با استفاده از این تکنولوژی، بدون هیچ ‌نوع تنظیمات بی‌سیم، به اتصال دستگاه‌ های موبایل خود به دستگاه چاپگر بپردازند. نرم ‌افزارMobile Print را می توان در فروشگاهGoogle Play و فروشگاه App پیدا و دانلود کرد. بیشتر کاربران، با استفاده از فناوری NFC توانسته اند، به راحتی به امور چاپ بپردازند، که مبنای ساخت سریXpress C410W سامسونگ شده، به طوریکه در آن زمان اولین چاپگرهای لیزر رنگی و چند کاره، از فناوریNFC استفاده کردند. از این گروه می توان به چاپگرهایی اشاره نمود، که از آن جمله: لیزری رنگی C460FW لیزری رنگی مدل C460W وMFP  و مدل C410W وMFP می باشند.

مناسب کسب ‌و‌ کارهای خانگی (SOHU) و کسب ‌و‌ کارهای کوچک می باشد، نصب سری C410W ساده است و اتصال آن به دستگاه‌ های موبایل به صورت بی‌سیم بوده، که امنیت انواع اسناد، محتویات سایت و ایمیل‌ها و چاپ سریع، را برای چاپ، با خود می تواند به همراه داشته باشد.

در سال 2014 به رونمایی مدل‌های جدید چاپگرهای مجهز به فناوری NFC، یعنی چاپگر لیزری رنگی سری XpressC1860 و چاپگر تک‌رنگ لیزری سری XpressM288 پرداخته شد. این چاپگرها مناسب کسب و کارهای کوچک و متوسط بود، که نیازمند به چاپ حجم زیادی از محتویات چاپی و همچنین سازگاری با انواع تجهیزات فناوری اطلاعات، بودند.

این مطلب را از دست ندهید   بالا بردن سرعت پرینتر

سامسونگ بر اساس چاپگرهای مجهز به فناوری NFC، توانست، در سال 2013 به تولید مدل ‌های سریع ‌تر و پیشرفته ‌تری که مخصوص دفتر‌های کوچک و متوسط طراحی شده‌اند، بپردازد. چاپگرهای مجهز به فناوری NFC فراهم کنندۀ فعالیت‌های چاپی خود به صورت یکپارچه، برای فعالان کسب ‌و کار بودند.

راه‌حل‌های Mobile Print پیشرفته

سامسونگ پس از توسعه موفقیت‌آمیز نرم‌افزار های سازگار با فناوری NFC و چاپگرهای مجهز به فناوری NFC، به مطرح کردن مفهوم جدید Cloud Print با عنوان “Samsung Cloud Print” پرداخته که این راه ‌حل جدید متشکل از Cloud Print و تعدادی از چاپگرهای مجهز به فناوری NFC بوده، که استفاده از آنها ساده‌تر، بوده و از ایمنی بیشتری نیز برخوردار می باشند.

نرم‌افزار Cloud Print سامسونگ با پلت ‌فرم KNOX که به عنوان یک سیستم امنیت موبایل می باشد و توسط سامسونگ برای امنیت پیشرفته طراحی شده، سازگار بوده، به این ترتیب برای آن دسته از کاربرانی که فاقد تجهیزات KNOX می باشند، محافظت اطلاعات آنها از طریق رمزنگاری بر روی داده‌ ها خواهد بود. کاربران می‌توانند، از طریق فهرست مخاطبان که روی دستگاه‌ های موبایل آنها ذخیره می باشد، Cloud Print را استفاده کرده و به اشتراک گذاشته و تا حداکثر 20 دستگاه چاپگر را به آن اتصال دهند. باتوجه به اهمیت روزافزون دستگاه‌ های هوشمند در زندگی امروزی، راه‌حل‌هایی که صرفه ‌جویی در وقت و بهبود تجربه کاربری را در پی داشته باشند، بیشتر حس شده، تلاش ‌هایی همچون نرم‌افزار Mobile Print سامسونگ و NFC، راه‌ حل ‌های فناوری نو آورانه ای هستند، که باعث راحت‌تر شدن زندگی و کسب ‌و‌ کار می شوند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =