نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

از کجا بفهمم کارتریج پرینتر جوهر افشان من خشک شده است؟

برای فهم این موضوع، ابتدا یک پرینت تستی از چابگر خودتون بگیرید، در برگه پرینت گرفته شده آیا خطوط سیاه یا سفید که متمایز از طرح چاپی شما بوده دیده می شود. یا آیا کیفیت چاپ نمونه کمتر از حد انتظار شما بوده…گاهی ممکن است، دستگاه شما پرینت هم نگیرد. که که شاید نشان از کارتریج خشک شده باشد. در کارتریج خشک شده نازل های پرینتر مسدود شده است که نیاز به تمیز کردن نازل توسط یک فرد متخصص دارد. یا با نازل چک می توانید گرفتگی احتمالی نازل را بررسی کنید. فراموش نکنید اقدام دستی شما یا هر شخص دیگر که تخصصی در این امر نداشته، به هد دستگاه صدمه جبران ناپذیری وارد خواهد کرد.

دلایل خشک شدن هد پرینترهای جوهر افشان

دلایل بسیار کمی می توان برای خشکی کارتریج پرینتر جوهر افشان آورد. این که شما به مدت طولانی مدت از چابگر خود پرینت نگرفته اید. که اصلی ترین مشکل خشکی کارتریج پرینتر مراجعه کنندگان به بخش فنی شرکت توسکام می باشد.

گاهی از کار افتادگی دستگاه به علت خشکی کارتریج نیست. بلکه شما از جوهر غیر استاندارد و نامرغوب استفاده می کنید. که متاسفانه صدمات جبران ناپذیری به هد دستگاه وارد می کند.

حال پس از فهمیدن علت خشکی کارتریج، بهتر است به دنبال راهی برای تعمیر کارتریج باشیم.

حلال شوینده مخصوص

قبل از شروع کار باید تاکید کرد که این روش برای کارتریج مشکی مناسب بوده و برای شروع کار کافی است که دستان خود را با دستکش لاتکس بپوشانید، زیرا باعث آسیب به کارتریح خواهد شد. حال مطمئن شوید. که پرینتر خاموش بوده و در پرینتر جوهرافشان خود را باز کرده و با احتیاط اقدام به خارج کردن کارتریج نمایید. توجه کنید که کل فرایند بازیابی از یک ساعت تا نهایت دوازده ساعت کافی بوده، در ادامه ظرفی با عمق متوسط  را آماده کنید.

این مطلب را از دست ندهید   کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری

مقداری آب گرم داخل ظرف بریزید طوری که از ارتفاع کارتریج که درون ظرف قرار می دهید بالا تر نرود. کارتریج خروجی را با یک پلاستیک بپوشانید. طوری که بالای پلاستیک باز بوده و خروجی جوهر کارتریج در همین جهت قرار بگیرد. اگر جوهر خشک شده باشد. به احتمال خیلی زیاد تا حدود بیست دقیقه دیگر شروع به پخش شدن در آب خواهد کرد.

هرچند این زمان بستگی به میزان انسداد جوهر داخل کارتریج هم دارد. نکته مهم این است. که پس از قرار دادن کارتریج داخل ظرف آب، اگر جوهر به سرعت در آب پخش شود. نشانه خشکی جوهر نیست و بهتر است. که سریعتر کارتریج را از آب خارج نموده، زیرا جوهر داخل کارتریج خشک نشده و سالم بوده است.

کارتریج خشک شده با مکش

برای تمیز کردن کارتریج خشک شده با جوهر یک روش دیگر هم هست که با مکش باید جوهر خشک شده را بیرون آورید. این مکش می تواند به وسیله یک سرنگ باشد.

برای مکش از طریق سرنگ شما ابتدا سوزن سرنگ را را وارد دهانه نازل کنید حال شروع به مکش هوا از داخل لوله با بلا بردن پیستون سرنگ کنید. توجه داشته باشید این عمل را تا جایی ادامه دهید که جوهر خشک شده بیرون بیاد. جوهر خشک شده خروجی را به هیچ وجح دور نریزید. شاید که بتوان دوباره استفاده کرد.

حالا جوهر خشک شده یا جوهر تازه را دوباره در کارتریج قرار بدید و کارتریج مجددا داخل دستگاه بزارید. پرینتر را روشن کنید و حال اقدام به یک پرینت آزمایشی کنید. نکته مهم این است که اگر همچنان دستگاه با کیفیت پرینت نمی گیرد. یا اصلا پرینت نمی گیرد بهتر است در اسرع وقت دستگاه خود را به یک متخصص این امر برای سرویس نشان بدید.

این مطلب را از دست ندهید   عدم پاسخ پرینتر سامسونگ
0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 8 =